Róbert Jakab podporil Istanbulský dohovor

Možnosti voľby ďakuje hercovi Robertovi Jakabovi za podporu kampane Odzvoňme násiliu na ženách- Podporme Istanbulský dohovor. Odzvoniť násiliu páchanému na ženách môžete aj vy tak, že podporíte výzvu za prijatie Istanbulského dohovoru! Pridajte sa k nám. Ďakujeme!

Prichádzate domov, vystupujete po schodoch a zo susedného domu počujete hluk, krik, buchot a nadávky. Za dverami bytu evidentne dochádza k násiliu. Čo urobíte? Pôjdete ďalej alebo zakročíte? Takúto situáciu si vyskúšali herec Robo Jakab a herečka Zuzana Konečná. Jakab sa zahral na násilníka a snažil sa vyvolať dojem, že za zatvorenými dverami bytu spolubývajúcej slovne aj fyzicky ubližuje. Nikto z okoloidúcich ľudí netušil, že nejde o reálnu situáciu. Pozrite sa, ako to dopadlo.

Proti násiliu páchanému na ženách môžeme vždy niečo urobiť. V tejto chvíli môžeme podpísať Istanbulský dohovor, ktorý sa usiluje tento vážny spoločenský problém riešiť. Stačí kliknúť na výzvu na konci videa. Ak sa dostaneme do situácie, ktorú treba riešiť akútne, môžeme volať na bezplatnú non-stop linku pre ženy zažívajúce násilie 0800 212 212. Volať môžu ženy zažívajúce násilie, ako aj všetci ľudia, ktorí chcú zasiahnuť, a nevedia ako.

Video je súčasťou kampane ľudskoprávnej organizácie Možnosť voľby, do ktorej sa zapojili známi muži z rôznych oblastí spoločnosti, mnohé mimovládne organizácie, ľudskoprávni aktéri a aktérky a zapojiť sa môžete aj vy. Viac o kampani nájdete na fb stránke Istanbulský dohovor a webovej stránke moznostvolby.sk

Táto aktivita sa realizuje v rámci projektu “Podpora ratifikácie a implementácie Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu.“

« 1 z 3 »
Lajkujte a zdieľajte:)