Namiesto manipulácie žien riešte chudobu a situáciu v zdravotníctve

V parlamente sú ďalšie dva návrhy na obmedzenie prístupu k interrupciám, aj keď to nemajú v názve. Už je to šesť od konca augusta.

Jeden je z dielne SNS, druhý predkladajú poslanci OĽANO s Richardom Vašečkom – v princípe je to rovnaký návrh ako ten, čo minulý týždeň tesne neprešiel do druhého čítania. Oba sa snažia obísť pravidlá rokovacieho poriadku NRSR, podľa ktorých sa v priebehu šiestich mesiacov nemôže hlasovať viackrát o tej istej veci. Všetkým už musí byť jasné, že tu nejde o blaho ľudí. Keby politické strany s takou istou vervou bojovali proti chudobe, zlým pracovným podmienkam, nespravodlivým mzdám a kvalitnému zdravotníctvu a školstvu, žili by sme v lepšej krajine.

V situácii, keď si ľudia do zdravotníckych zariadení musia nosiť toaletný papier a mesiace čakajú na vyšetrenia, chcú ženám vnucovať povinné manipulatívne „poučenia“, tlačiť obrázky plodov a púšťať im zvukové záznamy, ktoré navyše môžu byť škodlivé. V situácii, keď ženy zažívajú traumatizujúce pôrody a rodičia stoja v radoch pred škôlkami, aby sa tam ich deti vôbec dostali, tu politické strany opakovane riešia neexistujúce problémy a správajú sa k ženám ako k nesvojprávnym občiankam.

ASPEKT, Povstanie Pokračuje, Možnosť Voľby

Odkazy na predkladané návrhy:

Návrh SNS: https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=7&ID=1729

Návrh OĽANO a Vašečka: https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=7&ID=1731