Vzdelávacia kampaň PRVÁ je na školách

Premietame dokumenty z dokumentárneho cyklu PRVÁ a diskutujeme so študentmi a študentkami  na školách v Bratislave, Hlohovci, Prešove, Spišskej Novej Vsi, Turčianskych Tepliciach a ďalších mestách.

Prečo ženy boli a sú z dejín vylučované?  Aký má tento fakt dopad na naše vnímanie okolitého sveta? Vzdelávacou kampaňou PRVÁ reagujeme na nedostatok informácií o prínose žien v histórii. Snažíme sa tak spoločne vzbudiť záujem študentov a študentiek o významné ženské osobnosti našej histórie a tému rodovej rovnosti.

Diskusie na školách vedie odborníčka na rodovú rovnosť, Adriana Mesochoritisová z Možnosti voľby.

 

Študenti a študentky z Gymnázia Ivana Kupca v Hlohovci diskutujú o ženách v histórii
« z 3 »

 

Pozrite sa na diskusiu v Prešove, Spišskej Novej Vsi, Turčianskych Tepliciach a v Bratislave   ⇓ ⇓ ⇓ 

 

V rámci Vzdelávacej kampane Prvá diskutujeme v kine Lumiére v Bratislave. Sú tu študenti a študentky zo Základnej školy Holíčska a Dubová.
« z 5 »

 

Trixi Čelková, prvá slovenská špiónka, zaujíma študentov a študentky zo Súkromného gymnázia v Prešove
« z 3 »

 

Študenti a študentky z Pedagogickej a sociálnej akadémie v Turčianskych Tepliciach chceli vedieť viac o Hane Gregorovej. Prvá slovenská feministka.
« z 23 »

 

Hana Gregorová, prvá slovenská feministka, vzbudila záujem aj na Strednej odbornej škole ekonomickej v Spišskej Novej Vsi.
« z 4 »

 

Premietanie dokumentov a diskusia o ženách v histórii mala úspech aj na Strednej odbornej škole hotelových služieb a obchodu v Bratislave.
« z 6 »

 

Takto to vyzeralo v Čadci. V poslednom meste, v ktorom sme sa zastavili a kde sme so študentmi a študentkami z Gymnázia J. M. Hurbana diskutovali o ženách v histórii.
« z 14 »

Na Vzdelávacej kampani PRVÁ spolupracujú občianske združenia CHARACTER – Film Development Association a Možnosť voľby. Projekt bol podporený sumou 15.000 eur z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu Vzdelávacia kampaň PRVÁ je posilnenie aktívneho občianstva.